Jak dodać link do InstaStory – instrukcja krok po kroku

Trendy | Instagram Marketing | Promocja

Opublikowano: 24 maja 2020. Aktualizacja: 22 stycznia 2022

Możliwość umieszczania linków w swoich relacjach to jedna z najkorzystniejszych funkcji Instagrama. Dzięki możliwości przeniesienia zainteresowanych użytkowników do dowolnego miejsca w sieci – pozwala ona w prosty sposób pozyskać wartościowy ruch na swojej stronie internetowej czy blogu.

Według statystyk prowadzonych przez agencję Omnicore – InstaStories ogląda codziennie ponad pół miliarda użytkowników (źródło: www.omnicoreagency.com/instagram-statistics).

Dla właścicieli biznesów, sklepów internetowych i blogerów funkcja zamieszczania adresu internetowego w InstaStories jest ogromnym ułatwieniem. Dzięki niej mogą pomóc swoim obserwującym w odnalezieniu treści, o których wspominają w relacji.

Ostatnio na naszym blogu: okresowe weryfikacje danych kontaktowych na Instagramie

Kto może dodawać linki „wyświetl więcej” do relacji?

Do października 2021 roku funkcja dodawania linku do Instastory uaktywniała się dopiero po przekroczeniu 10 tysięcy obserwujących. Profile z mniej niż 10 tysiącami obserwujących mogły wówczas zamieścić tylko jeden link – w biogramie. Obecnie Instagram pozwala na zamieszczanie linków w relacjach wszystkim użytkownikom, niezależnie od wielkości profilu. Takie kampanie na Instagramie to ogromne ułatwienie ze strony deweloperów, przenosiny ruchu z instagrama na zewnątrz nigdy nie było łatwiejsze.

naklejka

Jak dodać link w relacji – krok po kroku

Dodanie linku w relacji jest wyjątkowo proste. Publikując relację wystarczy wybrać ikonę naklejek, która znajduje się w górnym menu – zaraz obok tekstu. Następnie należy wybrać element „LINK” i dodać dowolny adres URL strony, na którą chcemy przekierowywać zainteresowanych użytkowników, a następnie kliknąć „gotowe”.instrukcja-dodawania-linku-do-relacji

Aby dodać link do relacji na Instagramie:

  1. Otwórz aplikację Instagram i stuknij w swoje zdjęcie profilowe w lewym górnym rogu, aby zacząć tworzyć relację na Instagramie. Po załadowaniu wybranej grafiki lub filmu stuknij ikonę naklejki w górnym menu
  2. Wybierz element „LINK”
  3. Wpisz lub wklej link do wybranej strony internetowej, opcjonalnie dodaj tekst naklejki 
  4. Kliknij Gotowe i opublikuj relację.

Warto jest dodatkowo zachęcić obserwujących do kliknięcia w link, dodając krótki tekst nawiązujący do hiperłącza – na przykład „Przesuń palcem w górę, aby zobaczyć więcej produktów”, „Zobacz więcej tutaj”, „Uzyskaj 20% zniżki do soboty” i tak dalej.

Teraz opublikowana relacja zawiera link do wybranej strony internetowej. Wyświetl swoją relację i kliknij w naklejkę linku, by upewnić się, że działa on poprawnie.

Zobacz również: promowanie na Instagramie.

Jak dodać link do Instastory – podsumowanie

Relacje na Instagramie sprawiają, że spędzamy na nim jeszcze więcej czasu, kupujemy przez niego coraz więcej produktów, dowiadujemy się o nowych projektach, poznajemy nowe osoby i marki. Przeglądając instastories wyjątkowo często spotykamy się z relacjami zawierającymi linki, na przykład „Chcesz przeczytać wpis na blogu – kliknij!”, „Chcesz kupić te buty – wejdź w link poniżej!”. Dzięki nim możemy jeszcze szybciej odnaleźć treści, które nas interesują.

Kliknij i sprawdź, dlaczego każda marka powinna być obecna na Instagramie