Jak dodać link do relacji – czyli o funkcji przesuń w górę po więcej

Trendy | Instagram Marketing | Promocja

Opublikowano: 24 maja 2020

Możliwość umieszczania linków w swoich relacjach to jedna z najkorzystniejszych funkcji Instagrama. Dzięki możliwości przeniesienia zainteresowanych użytkowników do dowolnego miejsca w sieci – pozwala ona w prosty sposób pozyskać wartościowy ruch na swojej stronie internetowej czy blogu.

Według statystyk prowadzonych przez agencję Omnicore – InstaStories ogląda codziennie ponad pół miliarda użytkowników (źródło: www.omnicoreagency.com/instagram-statistics).

Dla właścicieli biznesów, sklepów internetowych i blogerów funkcja wyświetl więcej (ang. swipe-up for more) jest ogromnym ułatwieniem. Dzięki niej mogą pomóc swoim obserwującym w odnalezieniu treści, o których wspominają w relacji.

Ostatnio na naszym blogu: okresowe weryfikacje danych kontaktowych na Instagramie

Kto może dodawać linki „wyświetl więcej” do relacji?

Funkcja dodawania linku do Instastory uaktywnia się automatycznie po przekroczeniu 10 tysięcy obserwujących. Profile z mniej niż 10 tysiącami obserwujących mogą zamieścić tylko jeden link – w biogramie. Link-w-relacji

Jak dodać link w relacji – krok po kroku

Dodanie linku w relacji jest wyjątkowo proste. Publikują relację wystarczy wybrać ikonę łańcucha, która znajduje się w górnym menu – zaraz obok naklejek. Następnie należy dodać dowolny adres URL strony, na którą chcemy przekierowywać zainteresowanych użytkowników i kliknąć „gotowe”.

instrukcja-krok-po-kroku-dodawanie-linku-w-relacji

Aby dodać link do relacji na Instagramie:

  1. Otwórz aplikację Instagram i stuknij w swoje zdjęcie profilowe w lewym górnym rogu, aby zacząć tworzyć relację na Instagramie. Po załadowaniu wybranej grafiki lub filmu stuknij ikonę łańcucha w górnym menu
  2. Stuknij w + Link internetowy
  3. Wpisz lub wklej link do wybranej strony internetowej
  4. Kliknij Gotowe i opublikuj relację.

Warto jest dodatkowo zachęcić obserwujących do kliknięcia w link, dodając jedną z dostępnych w aplikacji naklejek swipe-up lub dodając napis nawiązujący do hiperłącza – na przykład „Przesuń palcem w górę, aby zobaczyć więcej”, „Zobacz więcej tutaj”, „Chcesz więcej? Przesuń w górę”, „Uzyskaj 20% zniżki do soboty” i tak dalej.

Teraz opublikowana relacja zawiera link „Wyświetl więcej”. Wyświetl swoją relację i przesuń palcem w górę, by upewnić się, że link działa poprawnie.

Podsumowanie

Relacje na Instagramie sprawiają, że spędzamy na nim jeszcze więcej czasu, kupujemy przez niego coraz więcej produktów, dowiadujemy się o nowych projektach, poznajemy nowe osoby i marki. Przeglądając instastories wyjątkowo często spotykamy się z relacjami zawierającymi linki, na przykład „Chcesz przeczytać wpis na blogu – przesuń w górę po więcej!”, „Chcesz kupić te buty – przesuń w górę po więcej!”. Dzięki nim możemy jeszcze szybciej odnaleźć treści, które nas interesują.

Kliknij i sprawdź, dlaczego każda marka powinna być obecna na Instagramie