Jak zwiększyć oglądalność InstaStories?

Trendy | Instagram Marketing | Promocja

Opublikowano: 17 lutego 2022

InstaStories to jedna z najbardziej angażujących funkcji Instagrama. Ciekawe relacje w postaci zdjęć i filmów niewątpliwie pozwalają przyciągnąć nowych odbiorców i zbudować z nimi wartościowe relacje.

Ostatnio na naszym blogu: jak przypiąć komentarz pod postem?

W jaki sposób przygotowywać Stories, żeby zwiększyć ich oglądalność? Na to nie ma jednego magicznego sposobu. Jest jednak kilka wskazówek, dzięki którym stopniowo możesz zwiększać zasięg poprzez aktywne zaangażowanie swoich odbiorców. 

 

Po pierwsze – działaj regularnie

Regularne działanie na Instagramie to podstawa i od tego trzeba zacząć. Zasada ta dotyczy nie tylko dodawania postów, ale też i oczywiście relacji. Systematycznie dodawane treści są bardzo ważne dla algorytmów aplikacji, które odnotowują aktywność profilu.

Kolejny ważny powód, dla którego warto regularnie działać na Stories to budowanie relacji z odbiorcami. Częste publikacje na IG Stories pozwolą Ci stworzyć więź z followersami i przyzwyczajenie do Twojego profilu. Jeśli treści będą ciekawe, użytkownicy z niecierpliwością będą czekać na moment, kiedy znów obejrzą Twoje relacje.

Wykorzystaj pierwszy kafelek relacji jako zapowiedź

Początek Stories jest niezwykle ważny jeśli chcesz, żeby przygotowane treści zostały obejrzane w całości. Pierwsza relacja powinna być ciekawym wstępem do tematu, jaki będzie poruszony w obecnym Stories.

Dobrze wykorzystaj więc pierwsze 15 sekund. Opowiedz, o czym będzie dzisiejsza relacja i staraj się przekonać swoich obserwujących na Instagramie, że warto ją obejrzeć. Nie zmarnuj tej szansy, wrzucając bezwartościowe treści. Znudzeni odbiorcy szybko przeskoczą na kolejne Stories innych użytkowników.

Twórz napisy do filmów

Jeśli chcesz, aby Twoje relacje nie zostały pominięte, koniecznie pamiętaj o transkrypcji. Dlaczego to jest aż tak ważne?

  • ponad 70% użytkowników Instagrama ogląda relacje bez dźwięku,
  • relacje oglądane są często w sytuacjach, gdy nie można pozwolić sobie na odtwarzanie Stories z dźwiękiem (np. w komunikacji miejskiej, w pracy, na zajęciach na uczelni itp.),
  • należy również pamiętać, że z aplikacji korzystają też osoby niesłyszące,
  • jeśli nie zrobisz transkrypcji do mówionej relacji, nie dasz możliwości zrozumienia jej wielu użytkownikom, którzy nie mogą obejrzeć filmu z dźwiękiem i automatycznie przejdą do oglądania Stories innych osób.

Napisy są zatem niezbędne jeśli chcesz zwiększyć oglądalność swoich relacji. Dodatkowo zwiększają zaangażowanie użytkowników, ponieważ słuchając i czytając jednocześnie, skuteczniej odbierają komunikaty. Warto zatem poświęcić czas na stworzenie czytelnych i estetycznych podpisów. Pomocne tutaj będą kolorowe naklejki, które wyróżnią Stories i przykują uwagę odbiorców.

napisy-do-stories

Dodawaj hashtagi do Stories

Niewiele osób wie, że za pomocą tej prostej techniki można znacząco poprawić zasięgi swoich Stories na Instagramie. To również dodatkowy sposób na to, jak zdobyć followersów na Instagramie.

Jak dodać hashtagi do InstaStories? To banalnie proste. Wystarczy wybrać narzędzie tekstowe, a następnie wpisać hasztag pasujący do relacji.

Po kliknięciu gotowe można zmniejszyć je dwoma palcami. Nie będą bardzo widoczne, ale zdecydowanie zwiększą zasięg odbiorców. Algorytm Instagrama rozpozna co zawierają treści w Stories i będzie sugerował konto odbiorcom o podobnych zainteresowaniach.

Wykorzystuj najciekawsze formaty dostępne w aplikacji

Głównym celem działalności w mediach społecznościowych jest budowanie społeczności i zwiększanie zaangażowania. Instagram oferuje wiele funkcji, dzięki którym możesz dać się lepiej poznać swoim obserwującym lub poznać ich zdanie na dany temat.

Twórz kreatywne Q&A i quizy, które zaangażują Twoich odbiorców. Będzie to nie tylko dobra zabawa, ale też możliwość bliższej interakcji z followersami. Użytkownicy tworzą z Tobą więź, angażując się we wspólne podejmowanie decyzji. Gdy wydajesz e-booka, zapytaj odbiorców o to, którą okładkę wybrać, a na zakupach o to, które z butów bardziej pasują do stylizacji.

Sesje pytań i odpowiedzi można też połączyć ze sprzedażą. Dziś nie trzeba mieć 10 tys. followersów, aby móc korzystać z opcji swipe-up. Mając mniejsze konto, również możesz oznaczać produkty i odsyłać do sklepu za pomocą linków w postaci naklejek.

Wyrażaj własne zdanie i opowiadaj ciekawe historie

Często obawiamy się wyrazić swoje zdanie z obawy o dyskusję, jaką może ono wywołać. Jednak nic tak nie przyciąga uwagi użytkowników, jak opowiadane historie, ciekawostki czy opinie. Warto przełamać swoje bariery, ponieważ szczera opinia może przyciągnąć osoby, które posiadają podobne zdanie, a relacja może zostać wielokrotnie udostępniona.

Podczas obiadu w restauracji, dodaj zdjęcie z polecanym daniem, a na wakacjach podziel się namiarem na hotel, który spełnił Twoje oczekiwania. Daj znać, o której godzinie wybrać się do lokalnej atrakcji, żeby ominąć kolejki. Każda cenna informacja daje realną wartość Twoim odbiorcom, którą zyskają za poświęcony czas na oglądanie Twoich relacji.

Jeśli tworzysz długie, merytoryczne Stories z poradami i przydatnymi informacjami, nie bój się poprosić swoich obserwujących o udostępnienia. Podkreśl, że jest to bardzo ważne, aby profil mógł się rozwijać, a każde udostępnienie to miłe docenienie Twojej pracy.

Reaguj na relacje innych osób

Jeśli widzisz ciekawe relacje innych użytkowników, udostępnij je u siebie i oznacz autora. Dzięki temu Twoi obserwatorzy dowiedzą się o innym ciekawym twórcy. Zazwyczaj w ramach wdzięczności, poleceni twórcy udostępniają taką relację u siebie i dzięki temu dają znać o Tobie swojej społeczności.

Możesz też tworzyć cykliczne Stories z przeglądem ciekawych kont tematycznych innych użytkowników. Twórcy najczęściej w ramach podziękowania udostępniają Twój profil, dzięki czemu masz szansę realnie zwiększyć zasięg swojego profilu i poprawić jego statystyki.

Jak zwiększyć oglądalność InstaStories? Podsumowanie

Poprzez tworzenie angażujących treści możesz bardzo zbliżyć się do swoich odbiorców i budować wartościowe relacje. Instagram ciągle się rozwija i proponuje coraz to nowe możliwości. Korzystaj z nich, a zwiększysz zasięgi swoich Stories, a co za tym idzie popularność swojego profilu.

Nie ograniczaj się do jednej ulubionej opcji. Testuj różne rozwiązania i sprawdzaj, co Twoim odbiorcom podoba się najbardziej. Śledź statystyki i sprawdzaj nowości. Spraw, aby Twoje Stories były atrakcyjne dla Twojej grupy odbiorców, a osiągniesz efekty lepsze, niż mógłbyś się spodziewać!

Jak zawnioskować o weryfikację profilu jako osoby lub marki publicznej?