Instagram Ads – czyli jak efektywnie promować swoje posty na Instagramie

Trendy | Instagram Marketing | Promocja

Opublikowano: 16 sierpnia 2019

W dzisiejszych czasach reklama Twojej marki stanowi fundament skutecznej konwersji. Mimo tego wiele osób wciąż boi się reklam w mediach społecznościowych. Reklamy te nie tylko zyskują na popularności, ale wręcz zdominowały marketing internetowy. W tym artykule dowiesz się jak prawidłowo skonfigurować tego typu reklamę na swoim profilu Instagram i zyskać większy zasięg.

Ponad 1 miliard użytkowników na świecie, ponad 8 milionów w Polsce i tempo wzrostu, którego Instagramowi może pozazdrościć nawet Facebook.

Reklamę na Instagramie można skonfigurować bezpośrednio w aplikacji Instagrama lub przez menedżera reklam na Facebooku. Obie formy potrafią osiągnąć doskonałe rezultaty, jednakże fundamentalną różnicą jest to, że za pomocą aplikacji możemy reklamować tylko istniejące już posty oraz nie mamy wpływu na to, gdzie i jak często się wyświetlają, a także nie istnieje możliwość mierzenia konwersji. Menedżer reklam sprawdzi się zatem lepiej przy skomplikowanych kampaniach.

Ostatnio na naszym blogu: wiadomości powitalne na Instagramie, czyli klucz do zaangażowania nowych odbiorców.

Uruchomienie reklamy w aplikacji Instagram

Koniecznością do uruchomienia reklamy na Instagramie jest aktywacja profilu biznesowego (dzięki czemu Twój profil zyska nowe możliwości, pozwalające wyświetlać nowe narzędzia oraz statystyki).

Kolejnym krokiem jest wybranie wpisu na naszym profilu, który chcemy promować. Na dole zdjęcia lub filmu znajduje się przycisk „Promuj”, który należy wybrać.

Po kliknięciu otworzysz panel tworzenia reklamy, gdzie mamy do wyboru 3 cele reklamowe:

  1. Przekierowanie odbiorców na swój profil,
  2. Skierowanie odbiorców na stronę internetową,
  3. Zachęcenie odbiorców do wysłania wiadomości prywatnej.

Pierwszy oraz trzeci wybór są proste w swojej budowie oraz nie wymagają większego objaśnienia. Jednak wybierając drugą możliwość – czyli skierowanie na stronę internetową – pojawią się jeszcze dodatkowe opcje konfiguracyjne. Jedną z nich jest wybór odpowiedniego przycisku CTA czyli Call To Action.

Kolejną czynnością jaką musimy wykonać jest określenie grupy docelowejDo wyboru pojawią się dwie możliwości, automatyczna oraz manualna.

Dla osób bardziej zaawansowanych, znających swoich klientów – polecamy manualny dobór grupy docelowej. Jednak osobom zaczynającym swoją przygodę z reklamami na Instagramie rekomendujemy automatyczny dobór grupy docelowej, który określi grupę docelową na podstawie obecnych obserwujących naszego profilu.

Manualna konfiguracja daję nam możliwość wyboru grupy docelowej w oparciu o:

  • wiek,
  • płeć,
  • lokalizację,
  • zainteresowania.

Jednym z ostatnich kroków jest określenie czasu trwania kampanii oraz jej budżetu. Budżet kampanii możemy określać jako kwotę dzienną lub całość kwoty jaką chcemy przeznaczyć na dany okres, a Instagram sam podzieli tę sumę na liczbę dni. Zalecamy jednak, aby minimalna kwota mieściła się w przedziale 10 – 20zł dziennie.

Większe sumy pozwolą dotrzeć do większej ilości klientów, jednak zalecamy zwiększać budżet dopiero w momencie, kiedy dobrze znamy naszą grupę odbiorczą.

To już koniec! Ostatnim elementem jest dodanie metody płatności oraz uruchomienie promocji.

Uruchomienie reklamy w menedżerze reklam

Menedżer reklam to uniwersalne narzędzie pozwalające skonfigurować reklamy na Instagramie oraz Facebooku w jednym miejscu.

W sekcji „umiejscowienia” określamy miejsca, gdzie dana reklama ma zostać wyświetlana.

W panelu istnieje możliwość wyłączenia pozostałych miejsc reklamy i pozostawianie wyłącznie Instagrama (Feed post lub Instagram Story).

Elementem przemawiającym za konfiguracji reklamy nie w aplikacji, a w menedżerze reklamy jest możliwość stworzenia reklamy, która nie wyświetla się na naszym profilu oraz uwzględnia format reklamy, który nie jest wspierany przez aplikacje Instagrama. Menedżer reklamy sprawdzi się więc doskonale w przypadku nietypowych i bardziej wymagających kampanii.

Podsumowanie

Reklamowanie swoich postów wraz z organicznym rozwojem profilu pozwala doskonale realizować cele zasięgowe i pomaga znacząco budować silną markę. Odpowiednia konfiguracja reklamy zwiększy zasięg i rozpoznawalność Twojego profilu, a także poprawi jego wskaźnik zaufania. Dzięki precyzyjnym narzędziom do targetowania posty promowane poprzez Instagram Ads wyświetlają się wyłącznie zainteresowanym osobom, które reagują na posty o podobnej tematyce!

Kliknij i sprawdź naszą ofertę obsługi reklam Instagram Ads!