Dlaczego warto przypinać komentarze pod postem?

Trendy | Instagram Marketing | Promocja

Opublikowano: 19 grudnia 2021

Każdy twórca, który sukcesywnie działa na Instagramie wie, jak ważna jest sekcja komentarzy. Tam jednak niełatwo o porządek, gdy na profilu zgromadzi się już większa społeczność. Z pomocą przychodzi funkcja przypinania komentarzy, która pozwala wprowadzić większą kontrolę nad tonem wypowiedzi pod zdjęciami i wideo. Jak zatem dobrze ją wykorzystać i jak przypiąć komentarz pod postem?

Ostatnio na naszym blogu: jak zawnioskować o weryfikację profilu jako osoby lub marki publicznej

Po co przypinać komentarze na Instagramie?

Jak twierdzą twórcy aplikacji, funkcja ta została wprowadzona, aby walczyć z hejtem. Przypinanie pozytywnych komentarzy ma czynić Instagram bardziej przyjaznym miejscem, gdzie ilość negatywnych komentarzy będzie redukowana do minimum.

Na pewno jest to też świetne narzędzie do wykorzystania w celach marketingowych. Konta znanych marek i influencerów na Instagramie bardzo często dostają dużo pytań o konkretny produkt. Prowadząc taki profil, możesz zaoszczędzić sporo czasu, przypinając komentarz z najczęściej pojawiającym się pytaniem i zawartą w nim odpowiedzią. Ok, ale jak w ogóle przypiąć taki komentarz? Wyjaśniamy!

Jak przypiąć komentarz?

  1. Otwórz aplikację i wejdź w sekcję komentarzy pod postem, w którym komentarz chcesz przypiąć.
  2. Wybierz komentarz, który chcesz przypiąć i przytrzymaj go. Jeśli korzystasz z iPhona, przesuń komentarz w bok. Uważaj jednak, żeby nie przesunąć za mocno i nie skasować komentarza. Jeśli tak się stanie, masz chwilę na wycofanie się z tej akcji (czerwony pasek na górze).
  3. Naciśnij ikonkę pinezki, która znajduje się na górze ekranu.
  4. Przypięty komentarz i odpowiedzi do niego wyświetlać się będą bezpośrednio pod postem, a autor dostanie powiadomienie o tym, że jego komentarz został przypięty.
  5. Jeśli zdecydujesz się odpiąć dany komentarz, wystarczy, że powtórzysz wszystkie poprzednie czynności.

instrukcja-przypinania-komentarza

Co jeszcze warto wiedzieć o przypiętych komentarzach?

  • maksymalnie możesz przypiąć 3 komentarze,
  • każda z osób, których komentarz został przypięty, otrzyma o tym specjalne powiadomienie na Instagramie,
  • nie możesz przypiąć własnych komentarzy,
  • dzięki ikonce pinezki, wszyscy użytkownicy mogą zobaczyć, które komentarze zostały przypięte,
  • ostatni z przypiętych komentarzy, będzie zawsze wyświetlany na samej górze.

Jak kreatywnie wykorzystać przypięte komentarze?

Publikując post na Instagramie, dajesz odbiorcom przestrzeń do wyrażania swojej opinii (o ile nie zablokujesz możliwości komentowania). Czasem ich przemyślenia, opinie i sugestie mogą być doskonałym dopełnieniem Twojej wypowiedzi, dlatego warto ją wyróżnić, żeby nie zginęła w tłumie innych komentarzy.

Podkręcaj dyskusję

Jest to też świetna okazja promowania Instagrama i stymulowania dalszej dyskusji. Wypowiedź innego użytkownika może dać ciekawe spojrzenie na dany problem. Wyróżniając taki komentarz, podkręcamy dyskusję i wymianę poglądów. Kontrowersyjne komentarze potrafią wywoływać silne reakcje u użytkowników i dobrze stymulować dyskusję pod postem, co oczywiście przekłada się na zasięgi. Podchodź jednak do tego z rozsądkiem i dobrze zastanawiaj się, który komentarz chcesz przypiąć.

Zachęta do dalszych działań

Jak zyskać followersów na Instagramie? Przypięcie takiego komentarza to nagrodzenie followersa i zachęta do dalszego zaangażowania. Jest to dobra promocja dla osoby, która prowadzi wyróżniony profil. Używając opcji przypinania komentarzy, zachęcisz też innych do komentowania na Twoim profilu.

Dbanie o wizerunek

Przypinanie komentarzy świetnie sprawdza się dla osób, które chcą zbudować pozytywny wizerunek swojej marki w sieci. Gdy ktoś chwali Twoją usługę lub przychylnie wypowiada się na temat treści, które tworzysz, przypnij komentarz. Warto wyróżniać pochlebne opinie na temat prowadzonej działalności i przyciągać do siebie potencjalnych klientów.

Walka z nieuczciwą konkurencją

Na profilach marek, zdarzają się często komentarze pisane przez nieuczciwą konkurencję. Chcąc zepsuć Twoją reputację, piszą rzeczy, które nie mają żadnego związku z rzeczywistością.

Zamiast kasować takie wypowiedzi, możesz przygotować merytoryczną odpowiedź, która rozwieje wszystkie możliwości, a następnie przypiąć komentarz z tą dyskusją, aby nikt nie miał żadnych wątpliwości co do Twoich usług czy produktów.

Z hejterskiego ataku możesz wyjść obronną ręką i wiele zyskać na pozornie negatywnej sytuacji. Możesz też przypiąć komentarze napisane przez innych użytkowników, które są świetną reklamą Twojej działalności i automatycznie zrzucić te negatywne na dół listy.

Przypinanie komentarzy Instagram – podsumowanie

Przypinanie komentarzy to banalnie prosta w użyciu funkcja, która daje wiele różnych możliwości. Warto z niej korzystać, dlatego nie zwlekaj i już dziś wybierz komentarze, które warto wyróżnić za pomocą pinezki.

Kliknij i sprawdź jak poprawić bezpieczeństwo swojego konta na Instagramie