Jak ograniczyć dostęp do swojego profilu osobom nieletnim?

Trendy | Instagram Marketing | Promocja

Opublikowano: 14 sierpnia 2022

Korzystanie z serwisów społecznościowych wśród nieletnich staje się coraz bardziej powszechne, a konta na Instagramie starają się założyć coraz to młodsi użytkownicy. Właściciele aplikacji są oczywiście tego świadomi, dlatego wprowadzone zostały zmiany, które mają na celu uchronić najmłodszych przed nieodpowiednimi dla nich treściami.

Ostatnio na naszym blogu: Subskrypcje na Instagramie – nowy sposób na zarabianie

Jak zatem ograniczyć dostęp do niewłaściwych postów na Instagramie w zależności od wieku? Wyjaśniamy!

Młodzi użytkownicy w mediach społecznościowych

Badania, jakie przeprowadzono w zeszłym roku, nad bezpieczeństwem w sieci wykazały, że miliony nieletnich użytkowników Instagrama w wieku 12-15 lat, bezrefleksyjnie udostępniają swoje dane osobowe. Wynika to zapewne z nieświadomości tego, jakie ryzyko niesie za sobą upublicznianie takich danych jak numer telefonu, adres czy e-mail.

Pod koniec 2019 roku platforma zaczęła wprowadzać zmiany mające na celu poprawę bezpieczeństwa najmłodszych w sieci. Powstała opcja Nowa kategoria, której celem jest uwzględnianie wieku w procesie tworzenia konta. Daje to też markom możliwość sprawowania kontroli nad dostępem do określonych treści. Można dzięki temu mieć pewność, że post wyświetli się tylko osobom w określonym wieku.

minimalny-wiek-instagram

Wprowadzenie opcji Bariera wieku pozwala też twórcom i markom ustalić określony wiek minimalny dla poszczególnych krajów. Jest to bardzo przydatne w przypadku dużych firm, którym zależy na promowaniu Instagrama, a które mają międzynarodowe zasięgi i posiadają różne ograniczenia.

Jak ustawić minimalny wiek na swoim profilu?

  1. Otwórz aplikację i przejdź do swojego profilu i kliknij przycisk z trzema poziomymi liniami, który znajduje się w prawej, górnej części ekranu.
  2. Wybierz Ustawienia, a następnie opcję Firma/Twórca, w zależności od tego, jakie konto posiadasz.
  3. Kliknij zakładkę „Minimalny wiek”, a następnie dodaj minimalny wiek, który będzie obowiązywał we globalnie lub wybierz wiek minimalny dla konkretnego kraju. Jeżeli ustawisz tutaj na przykład 18 lat – treści na Twoim profilu zobaczą wyłącznie osoby pełnoletnie.

minimalny-wiek-ustawienia

Polityka regulacyjna

Instagram bardzo mocno pilnuje też, aby twórcy szanowali politykę regulacyjną, która została nałożona na określone treści. Zakazane jest promowanie wśród nieletnich produktów alkoholowych, gier hazardowych, leków bez recepty, aplikacji randkowych i wszystkich innych produktów/usług przeznaczonych dla osób dorosłych.

Ograniczenie konta Instagram – podsumowanie

Instagram z roku na rok coraz bardziej się zmienia i znacznie zwiększa bezpieczeństwo w sieci. Jeśli promujesz produkty, które są nieodpowiednie dla osób nieletnich, pamiętaj, aby zastosować się do zasad określonych.

Największe mity o algorytmie, czyli gdzie szukać informacji o Instagramie?