Jak skontaktować się z Instagramem?

Trendy | Instagram Marketing | Promocja

Opublikowano: 07 kwietnia 2021

Masz jakiś problem ze swoim profilem na Instagramie lub z działaniem aplikacji? Nie znalazłeś rozwiązania swojego problemu i chciałbyś go zgłosić twórcom platformy? Dzisiaj dowiesz się w jaki sposób możesz skontaktować się z suportem Instagrama z wykorzystaniem wszystkich możliwych sposobów.

Do najczęstszych przyczyn zgłoszeń należy zaliczyć: przejęcie konta, podszywanie się pod inną osobę, zbyt niski wiek użytkownika (konto prowadzone przez osobę poniżej 13 roku życia), szerzenie nienawiści, spam czy nękanie.

Ostatnio na naszym blogu: jak wygląda praca w Agencji Social Media?

Kontakt poprzez panel zgłoszeniowy aplikacji

Najszybszą metodą przesłania zgłoszenia do Instagrama jest panel zgłoszeniowy. W tym celu otwórz kartę swojego profilu na urządzeniu mobilnym i przejdź do Ustawień w prawym górnym rogu (klikając ikonę trzech kresek, a następnie ikonę koła zębatego).

Na samym dole ustawień znajdziesz opcję Pomoc. Po kliknięciu w tej sekcji przycisku Zgłoś problem do wyboru dostępne będą trzy kategorie zgłoszeń: „spam lub naruszenie”, „coś nie działa” oraz „ogólna opinia”.

kontakt z instagramem

Przesłane przez Ciebie zgłoszenia znajdziesz w sekcji Zgłoszenia do działu pomocy w polu Raporty. W jednym polu poniżej Naruszenia znajdziesz informacje na temat tego, czy wykryto wobec Twojego profilu nieprawidłowości względem Zasad Społeczności Instagrama.

Kontakt poprzez centrum pomocy

Przejdź na stronę help.instagram.com, a następnie wybierz po lewej stronie Zasady i zgłaszanie. Następnie przejdź do sekcji Zgłaszanie Naruszeń i wybierz „Legal Removal Request” – jeżeli Twoim powodem zgłoszenia jest łamanie Regulaminu/Zasad społeczności przez innego użytkownika. Alternatywnie możesz wybrać inny typ problemu, którego doświadczasz, co wskaże Ci konkretny link nawiązujący do Twojej sytuacji. Wówczas kliknij w niego, wypełnij formularz i naciśnij Wyślij. Odpowiedź otrzymasz na adres mailowy wskazany przez Ciebie w formularzu.

Może Cię również zainteresować: jak zdobyć followersów na instagramie?

 

Kontakt poprzez adres e-mail oraz korespondencyjnie

Jedynym oficjalnym adresem mailowym Instagrama jest support@instagram.com. To z tego adresu przychodzi wszelka korespondencja pochodząca od platformy, jak również pod ten adres należy kierować zgłoszenia do twórców aplikacji.

Na swojej stronie Instagram podaje adres korespondencyjny, na który można wysłać zgłoszenie w formie tradycyjnego listu czy pisma. Dotyczy to natomiast wyłącznie zgłoszeń naruszenia praw autorskich na podstawie ustawy DMCA.

Pismo należy wysłać na poniższy adres:

Instagram, LLC
1601 Willow Road
Menlo Park, California 94025
(650)543-4800

Kontakt z Instagramem – podsumowanie

Prowadzenie konta na Instagramie może wymagać konkatku z supportem. Istnieje kilka możliwości skontaktowania się z Instagramem, natomiast biorąc pod uwagę liczbę użytkowników platformy – prawdopodobieństwo uzyskania odpowiedzi zwrotnej od supportu jest w dzisiejszych czasach bardzo mało prawdopodobne. Przy milionach zgłoszeń dziennie kontakt z Instagramem jest utrudniony, stąd powinien on być ostatecznością i mieć zastosowanie wyłącznie w sytuacji, gdy nie znajdziemy rozwiązania naszego problemu w żadnym innym miejscu.

Kliknij i sprawdź jak w kilku krokach skonfigurować swój sklep na Instagramie