Meta Verified, czyli większe możliwości profilu w formie subskrypcji

Trendy | Instagram Marketing | Promocja

Opublikowano: 05 maj 2023

Korzystanie z serwisów Instagram i Facebook było do tej pory całkowicie bezpłatne dla wszystkich osób na świecie. Użytkownicy mogli prowadzić swoje konta na identycznych zasadach. Nowa usługa – Meta Verified, czyli płatne konto premium przewraca dotychczasowy porządek do góry nogami.

Ostatnio na naszym blogu: Dlaczego nie warto kupować sztucznych followersów?

Jakie korzyści otrzymają użytkownicy kont premium? Czy osoby korzystające z darmowych kont będą poszkodowane? Wyjaśniamy!

 

Meta Verified, czyli konto premium

Mark Zuckerberg, właściciel najpotężniejszych platform mediów społecznościowych na świecie, zapowiedział w lutym 2023 roku wprowadzenie nowej usługi o nazwie Meta Verified. Rozwiązanie to ma pomóc szybciej zaistnieć na Facebooku i Instagramie.

„Uruchamiamy Meta Verified – usługę subskrypcji, która umożliwi ci weryfikację twojego konta za okazaniem dowodu tożsamości, uzyskanie niebieskiego znaczka, uzyskanie dodatkowej ochrony przed kontami podszywającymi się pod ciebie oraz uzyskanie bezpośredniego dostępu do obsługi klienta” – Mark Zuckerberg

Konto premium niesie za sobą szereg korzyści w formie comiesięcznej subskrypcji. Usługa Meta Verified jest obecnie testowana w dwóch krajach – Australii i Nowej Zelandii, ale wkrótce stanie się dostępna na całym świecie.

mark-zuckenberg-ogloszenie

Cena konta premium wyniesie 11,99 dolarów miesięcznie dla użytkowników korzystających wyłącznie z wersji przeglądarkowej Facebooka oraz 14,99 dolarów miesięcznie dla użytkowników korzystających z Facebooka i Instagrama na urządzeniach mobilnych z systemem operacyjnym Android lub iOS. Aby korzystać z funkcji Meta Verified zarówno na Instagramie, jak i na Facebooku należy wykupić subskrypcję w każdej aplikacji osobno.

 

Jakie korzyści otrzymamy w ramach usługi Meta Verified?

Spectrum korzyści otrzymywanych w ramach płatnego konta jest szerokie:

1. Niebieskie oznaczenie przy nazwie użytkownika „zweryfikowany”. Sama weryfikacja jest dowodem na to, że założony w aplikacji profil jest w 100% prawdziwy i należy do osoby lub marki, która się pod nią podpisuje. Wcześniej możliwość weryfikacji przysługiwała tylko znanym osobom. Teraz każdy będzie mógł skorzystać z takiej możliwości i mieć niebieski znaczek na Instagramie.

2. Lepsza widoczność w serwisie i wzrost zasięgów – dzięki korzystniejszemu pozycjonowaniu w niektórych obszarach platformy (takich jakich jak wyszukiwanie, komentarze czy rekomendacje) promowanie Instagrama będzie łatwiejsze.

3. Możliwość bezpośredniego kontaktu z pracownikiem supportu Meta w przypadku jakichkolwiek problemów z profilem. Taka forma wsparcia technicznego ułatwi oraz przyśpieszy proces rozwiązywania ewentualnych problemów. Według założeń Meta Verified chodzi tu o prawdziwe, „ludzkie” wsparcie, a nie oparcie się na automatach z gotowymi odpowiedziami.

4. Lepsza ochrona konta, która ma dodatkowo zabezpieczać użytkowników przed podszywaniem się.

5. Bonusowe dodatki do treści (ekskluzywne stickery oraz elementy dodawane do rolek czy stories) oraz gwiazdki, dzięki którym będzie można przekazywać wsparcie innym twórcom.

Jak ubiegać się o Meta Verified?

Aby uzyskać weryfikację trzeba spełniać określone warunki:

  • nazwa profilu musi pokrywać się z imieniem i nazwiskiem,
  • na zdjęciu profilowym widać twarz właściciela,
  • konto musi mieć włączone dwuskładnikowe uwierzytelnienie,
  • historia publikacji nie może wskazywać naruszeń Zasad Społeczności.

Weryfikacja odbywa się po przesłaniu skanu dokumentu tożsamości zgodnego z nazwą profilu oraz zdjęciem profilowym. Po zweryfikowaniu profilu nie istnieje możliwość zmiany nazwy użytkownika, daty urodzenia czy zdjęcia profilowego bez konieczności ponownego przejścia przez proces weryfikacji.

Osoby poniżej 18 roku życia oraz konta biznesowe na ten moment nie mają możliwości dołączenia do Meta Verified.

instrukcja-weryfikacji-meta-krok-po-kroku-min

Proces utworzenia subskrypcji Meta Verified jest krótki i niezbyt skomplikowany:

  1. Wybierz profil – w ustawieniach profilu wybierz, dla którego z profili chcesz ubiegać się o weryfikację.
  2. Skonfiguruj płatność – zdecyduj, jaką formę płatności wybierasz do realizacji comiesięcznej opłaty.
  3. Prześlij zdjęcie dokumentu – przedstaw dokument tożsamości ze zdjęciem, aby potwierdzić swoją tożsamość.

Co czeka profile, które zostały zweryfikowane na starych zasadach?

Obecni posiadacze niebieskiego oznaczenia „zweryfikowany” będą mieli możliwość przystąpienia do płatnej subskrypcji na takich samych zasadach, jak inni użytkownicy. Bez skonfigurowania subskrypcji profil zweryfikowany na starych zasadach utraci status konta zweryfikowanego.

Płatne subskrypcje w mediach społecznościowych

Płatna subskrypcja znana jest z Twittera, na którym została wprowadzona w listopadzie 2022 roku. Cena za Twitter Blue wynosi 11 dolarów miesięcznie. Płatne subskrypcje obecne są również na innych platformach i komunikatorach społecznościowych, takich jak YouTube, Reddit, Discord czy Telegram.

Meta Verified – podsumowanie

Nowe rozwiązanie w formie konta premium to jedna z największych zmian od momentu powstania Facebooka oraz Instagrama. Choć jest ono obecnie testowane w wąskiej grupie odbiorców, to może przynieść w przyszłości duże konsekwencje dla wszystkich.

Z Meta Verified skorzystają przede wszystkim osoby, które są aktywnymi twórcami, budują społeczności lub wchodzą w relacje biznesowe z klientami np. w komunikatorze Messenger.

Chętni użytkownicy mogą zapisać się na listę oczekujących i otrzymać informacje, gdy usługa dla ich konta będzie już dostępna w wybranym regionie.

Przeczytaj również: dlaczego warto przypinać komentarze pod postami?