Planowanie postów na Instagramie – 5 przydatnych narzędzi

Trendy | Instagram Marketing | Promocja

Opublikowano: 26 lipca 2021

Każdy kto chce rozwijać swoje konto na Instagramie powinien wiedzieć jak bardzo istotne jest planowanie postów. Regularne dodawanie contentu pozytywnie wpływa na algorytmy i pozwala nam dotrzeć do większej liczby odbiorców. Dzięki temu więcej osób może zainteresować się naszym profilem i kliknąć przycisk „obserwuj”. Jak zatem skutecznie planować działania na Instagramie? Poznaj najlepsze sposoby i narzędzia, które pomogą Ci zadbać o regularność i rozwinąć Twój instagramowy profil.

Ostatnio na naszym blogu: największe mity o algorytmie, czyli gdzie szukać informacji o Instagramie?

Dlaczego planowanie postów na Instagramie jest tak ważne?

Dobrze zaplanowany content i promowanie Instagrama to klucze do sukcesu. Jeśli chcesz, żeby Twoje instagramowe konto się rozwijało musisz regularnie dostarczać swoim obserwatorom wartościowe treści. Tworzenie postów z wyprzedzeniem pozwoli Ci nie tylko zadbać o systematyczność, ale i zaoszczędzić naprawdę sporo czasu. Dobrze dopracowane treści i zdjęcia stworzą wspólną narrację, a Twój profil będzie coraz atrakcyjny dla odbiorców. Dzięki temu będziesz przyciągać nowych followersów i budować silną markę osobistą.

Jak dobrze planować posty na Instagramie?

Jakiś czas temu planowanie contentu na Instagramie nie było łatwym zadaniem. Nie każdy mógł sobie pozwolić na przesiadywanie z telefonem w ręku o określonej porze, żeby dodać post o jak najlepszej godzinie. Sprawa była jeszcze bardziej utrudniona w przypadku agencji marketingowych i freelancerów, którzy prowadzili kilka, a czasem nawet kilkanaście kont swoich klientów. Dziś planowanie postów na Instagramie jest dużo łatwiejsze ze względu na ilość dostępnych narzędzi. Na rynku jest spory wybór aplikacji, które posiadają wiele przydatnych funkcji.

Może Cię zainteresować: prowadzenie konta na Instagramie.

 

Narzędzia do planowania postów na Instagramie – Creator Studio

Planowanie postów na Instagramie jakiś czas temu było możliwe tylko za pomocą zewnętrznych aplikacji. Dziś mamy do dyspozycji w pełni darmowe narzędzie od Facebooka – Creator Studio. Początkowo przeznaczone było tylko i wyłącznie dla stron na Facebooku, ale dziś rozwinęło się na tyle, że pozwala na publikację contentu na obu tych platformach.

Jak korzystać z Creator Studio? To bardzo proste. Instagramowy profil musi zostać przełączony na konto profesjonalne, a następnie powiązany ze stroną na Facebooku. Wszystkie działania wykonasz na stronie business.facebook.com/creatorstudio. Niestety nie ma bezpośredniego dostępu do Creator Studio z poziomu aplikacji Instagrama. Jeśli chcesz na co dzień z niego korzystać to dobrym pomysłem będzie dodanie tego adresu do zakładek w przeglądarce.

Creator-studio

Creator Studio jest prosty w obsłudze i posiada bardzo intuicyjne menu. Po wejściu w sekcję Instagram widzimy Bibliotekę materiałów, w której znajduje się wszystko co do tej pory zostało opublikowane na naszym profilu. Dodatkowo mamy też możliwość analizowania statystyk, które przedstawione są na wykresach.

W Creator Studio możemy stworzyć i zaplanować posty, które pojawią się w aktualnościach (w feedzie) i w IGTV. Ogromnym udogodnieniem jest możliwość pisania za pomocą klawiatury komputera. Dla wielu z nas tworzenie obszernych postów na małym ekranie smartfona na dłuższą metę bywało bardzo uciążliwe. Publikację gotowych postów możemy ustawić na dowolnie wybrany przez nas dzień i godzinę. Najlepiej wybrać czas, w którym nasi followersi są najbardziej aktywni. Niestety w Creator Studio nie ma możliwości tworzenia stories.

Dowiedz się: jak zdobyć followersów na Instagramie?

 

Narzędzia do planowania postów na Instagramie – Planoly

Planoly to profesjonalny planer treści, który umożliwia dodawanie postów razem z hashtagami i lokalizacją. Za pomocą tej aplikacji można zaplanować posty tak, żeby zachować spójność feedu, co jest bardzo istotne przy zdobywaniu nowych followersów na Instagramie. Załadowane zdjęcie nie zostanie od razu opublikowane, więc można w łatwy sposób sprawdzić czy będzie dobrze współgrało z resztą.

Planoly

Dzięki Planoly możemy zaplanować posty wybierając odpowiedni dzień i godzinę, a także dodawać relacje Insta Story! Co ciekawe ta opcja dostępna jest też w darmowej wersji. Bezpłatnie możemy dodawać aż 30 zdjęć w miesiącu. Najtańszy pakiet kosztuje 7$ (w przypadku płatności za rok z góry) i daje dużo innych możliwości. Za pomocą aplikacji Planoly można też obsługiwać konta na Pinterest.

Link: www.planoly.com

Narzędzia do planowania postów na Instagramie – Later

Later to aplikacja bardzo podobna do Planoly. Posiada te same funkcjonalności, jednak w wersji płatnej jest nieco droższa. Najtańszy pakiet kosztuje 12,5 $, ale w zamian mamy możliwość obsługi większej ilości platform. Za pomocą Later można planować działania nie tylko na Instagramie i Pintereście, ale też na Facebooku i Twitterze. Darmowa wersja Later pozwala na dodawanie 30 zdjęć w miesiącu, ale niestety dostęp do statystyk i dodawanie Insta Stories jest możliwe tylko w wersjach płatnych.

Later

Link: www.later.com

Later i Planoly to bardzo przydatne aplikacje, nie tylko do planowania i publikacji contentu na Instagramie, ale też przy zarządzaniu profilem. Używanie tych narzędzi jest jak najbardziej bezpieczne. Obie aplikacje są partnerami biznesowymi Facebooka i Instagrama, dlatego bez obaw możemy udostępnić im dane do naszego profilu.

Narzędzia do planowania postów na Instagramie – Kontentino

Kontentino to bardzo przydatne narzędzie dla agencji marketingowych i social media managerów. Umożliwia publikację postów na Instagramie, Facebooku, LinkedInie, Twitterze i Pintereście. Posiada bardzo przydatną funkcję, dzięki której możemy przesłać zaplanowane posty do akceptacji klienta. Za pomocą e-maila wysyłamy link, gdzie można zobaczyć post, zostawić swoją notatkę, a nawet określić budżet jaki będzie przeznaczony na płatną promocję. Aplikacja ma sporo różnych dodatków. Dużym ułatwieniem jest też możliwość sprawdzenia ilości tekstu na grafice. W darmowej wersji możemy przetestować te funkcjonalności przez okres 14 dni.

Link: www.kontentino.com

Narzędzia do planowania postów na Instagramie – Prewiev

Aplikacja Prewiev służy do planowania wyglądu siatki na zdjęć na instagramowym profilu. Jej zaletą jest fakt, że w darmowej wersji nie posiada ograniczeń w liczbie dodanych zdjęć.

preview-aplikacja-instagram-wypromujemy

Jeśli szukasz opcji, dzięki której w pełni za darmo zaplanujesz swoje działania na Instagramie to zastosuj Prewiev w połączeniu z Creator Studio. W aplikacji podejrzysz wygląd swojego feeda, a w kreatorze stworzysz i dodasz przyszłe posty.

Link: theprewievapp.com

Planowanie postów na Instagramie – podsumowanie

Na rynku jest bardzo duży wybór różnych aplikacji do planowania postów na Instagramie, takich jak Hootsuite, Plann czy Follow Planner. Dzięki tym narzędziom regularne tworzenie spójnego contentu staje się coraz łatwiejsze i przyjemniejsze. Którą z aplikacji wybrać? To zależy od Twoich potrzeb i ilości kont jakie obsługujesz. Skorzystaj z darmowych okresów próbnych i metodą prób i błędów wybierz opcję, która pozwoli Ci jak najlepiej zorganizować i zaplanować swoje działania. Dzięki temu zaoszczędzisz czas, a Twoje treści będą trafiać do większej liczby odbiorców.

Nie zapominaj jednak o najprostszych sposobach takich jak Excel i notatnik w telefonie. Najlepsze pomysły na posty często przychodzą nagle i niespodziewanie, dlatego zapisuj je nawet na kartce papieru. Takie notatki na pewno przydadzą się w dalszym planowaniu i tworzeniu wartościowych treści.

Kliknij i sprawdź jak przygotować się pod wprowadzenie rolek, czyli nowej funkcji Instagrama