Jak osiągnąć sukces na Instagramie w 10 krokach

Trendy | Instagram Marketing | Promocja
Opublikowano: 1 listopada 2018

 Instagram w pigułce

Instagram jako jedna z największych platform społecznościowych świata została kupiona przez Facebook Inc. za kwotę 1mld $ już w 2012 roku. Według najnowszego raportu Gemius/PBI profil na Instagramie posiada już ponad miliard użytkowników, a dziennie udostępnianych jest 100 milionów zdjęć (stan na 2019 rok). Polskich użytkowników na Instagramie jest ponad 8 milionów, z czego 51% stanowią mężczyźni, a 49% kobiety. Są to przede wszystkim osoby z przedziału 15 – 44 lata, posiadające wykształcenie wyższe, niepełne wyższe oraz średnie.

Instagram to narzędzie, które pomoże Ci poznać nowych ludzi, znaleźć nowych klientów, obserwować inspirujące osoby, zadbać o wizerunek swojej marki i utrzymać kontakt z Twoimi obecnymi odbiorcami.

Popularność Instagrama – w przeciwieństwie do Facebooka czy Twittera – ciągle dynamicznie wzrasta. Rosnąca popularność Instagrama to także rosnąca konkurencja. Treści są wyświetlane na podstawie algorytmu stworzonego przez zespół Instagrama, a aż 70% treści nie zostało nigdy zobaczone przez innych użytkowników. Jak więc się przebić i dotrzeć do nowych odbiorców? Jak zdobyć followersów na Instagramie? Odpowiadamy!

Wśród tylu użytkowników nie jest łatwo się wyróżnić, zostać obserwowanym przez tysiące ludzi i przekształcić popularność w zyski. Proces budowania marki na Instagramie jest procesem długofalowym, natomiast ten artykuł pozwoli go udoskonalić i  wielokrotnie przyśpieszyć. W tym artykule skupimy się na najskuteczniejszych technikach, które pozwalają zwiększyć popularność i zasięg prywatnych i biznesowych profili Instagram – bez kupowania obserwujących. Stosując wskazówki z tego artykułu – uzyskasz od kilkuset do kilku tysięcy nowych followersów miesięcznie.

 

Zarabianie na Instagramie

Wiele osób zada sobie w tym momencie pytanie – „po co mi tylu obserwujących?”. Odpowiedź jest prosta – żeby zarabiać na promowaniu produktów lub usług. Posiadając duże grono odbiorców – masz istotny wpływ na ich opinie i decyzje zakupowe, nawet jeżeli nie zdajesz sobie z tego sprawy.

Jeżeli nie masz swojej firmy – możesz zarabiać na promowaniu produktów innych firm, dzięki takim platformom jak IndaHash oraz WhitePress. Platformy te łączą marki z osobami związanymi z ich branżą, które dzięki zaangażowanym odbiorcom mają wpływ na decyzje zakupowe i są chętni do współpracy z firmami.

Jeżeli masz firmę – Instagram nagrodzi twój profil biznesowy dodatkowymi funkcjami sprzedażowymi. Twoi odbiorcy będą mogli dokonywać zakupów na Instagramie Twoich produktów bezpośrednio z poziomu wpisów na Instagramie (oznaczanie produktów na zdjęciach). Oprócz tego po przekroczeniu 10 000 obserwujących odblokowują się kolejne funkcje sprzedażowe dla profili firmowych, m.in „przesuń w górę” (ang. swipe-up to buy) w Instagram Stories. Funkcja ta pozwala przenosić followersów na stronę sprzedażową jednym przesunięciem palca, dzięki czemu sprzedaż firm na urządzeniach mobilnych zwiększa się kilkukrotnie. Czy to wszystko? Nie. O pozostałych funkcjach sprzedażowych Instagrama, które każda marka powinna wykorzystać – piszemy w tym artykule.

Jeżeli czujesz, że możesz wykorzystać Instagrama do zbudowania swojej marki i zacząć zarabiać na swojej pasji – ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Przeczytaj na naszym blogu: jak założyć i skonfigurować sklep na Instagramie?

Krok 1. Dobre pierwsze wrażenie, czyli skonfiguruj swój profil do perfekcji

Na Instagramie masz tylko jedną szansę na dobre pierwsze wrażenie. Zachwycając wyglądem swojego profilu sprawisz, że powracanie na niego będzie dla Twoich odbiorców czystą przyjemnością. W tym rozdziale poznasz sposoby na promowanie Instagrama i dowiesz się co zrobić, by Twój profil był unikalny i przykuwał uwagę już od pierwszego momentu.

Nazwa profilu oraz tytuł użytkownika

Nazwa profilu w przypadku osób prywatnych, chcących zbudować markę osobistą, powinna być prosta – zawierać imię i nazwisko (bez dopisków „official” czy „priv”, które tylko odstraszają większość osób) lub łatwą do zapamiętania ksywkę. W przypadku firm powinna być to skrócona nazwa firmy lub domena firmowej strony internetowej.

Nazwa na Instagramie w przypadku osób prywatnych powininna zawierać imię i nazwisko, natomiast w przypadku firm – pełną nazwę firmy (lub jeżeli została ona już użyta w nazwie – krótki opis działalności).  W tytule użytkownika nie należy zawierać emotikon oraz specjalnej czcionki (np. Fonts For Instagram), ponieważ negatywnie rzutuje to na pozycjonowanie profilu w wyszukiwarce Instagrama. 

Zdjęcie profilowe

Zdjęcie profilowe to Twoja wizytówka na Instagramie, która jest widoczna we wszystkich innych miejscach poza Twoim profilem (Instagram Stories, wiadomości DM, komentarze, tablica aktywności).

By przyciągnąć oko widza – zdjęcie profilowe na Instagramie musi być charakterystyczne, a do tego dobrze żeby było łatwo rozpoznawalne. Jeśli chcesz być postrzegany jako „marka” –  powinieneś zadbać o to, by mieć własne logo. Nie oznacza to, że musisz przeznaczyć na to budżet rzędu setek złotych. Możesz to zrobić samemu w kilka minut – bez umiejętności graficznych czy  ponoszenia kosztów – na przykład na stronie online LogoMakr (po ukończeniu logo nie zapomnij podziękować twórcom!) lub zlecić profesjonalistom nawet za 5$ w platformie Fiverr, która zrzesza grafików projektujących logotypy w bardzo niskich cenach.

Magiczna otoczka – czyli Instagram Stories

Detal, który ma jednak coraz większe znaczenie. Instagram Stories to krótkie, maksymalnie 15-sekundowe filmiki na Instagramie. Funkcja ta została wprowadzona przez twórców w połowie 2016 roku. W dzisiejszych czasach profil bez aktywnego Instagram Story postrzegany jest przez większość nowych obserwujących jako nieaktywny, niesystematycznie prowadzony czy wręcz zaniedbany. Mając do wyboru dwa podobne profile – jeden z aktywnym Insta Story, drugi bez – większość osób wybierze profil z „otoczką”. Symbolizuje ona ciągłe zaangażowanie właściciela profilu w tworzenie treści i intryguje nowych obserwujących na Instagramie. O tym jak często najlepiej jest publikować stories piszemy w dalszej części artykułu.

Biogram (opis) – czyli reklama Twojego profilu

Biogram to jeden z najważniejszych elementów Twojego profilu. Po wejściu na profil jest on widoczny jako pierwszy. Jeżeli opis tego kim jesteś lub czym się zajmujesz będzie zaniedbany i nie przyciągnie oka w pierwszej sekundzie – większość osób nawet się nie pokusi o scrollowanie Twojego profilu, w celu zobaczenia zdjęć.

Bio to nic innego jak krótka autoreklama. Zastanów się więc jak ją skonstruować, by skutecznie zachęcić ludzi do obserwowania Twojego profilu. Według najnowszych trendów przyjazny dla oka biogram powinien składać się z kilku linii zawierających słowa kluczowe, które krótko charakteryzują tematykę Twojego profilu. Jako uzupełnienie słów kluczowych wskazane jest używanie kilku dopasowanych do ich tematyki emotikon. Warto również dodać skorzystać z jednego lub dwóch kluczowych dla Ciebie hasztagów – zwiększają one szanse na to, byś znalazł się w sekcji proponowanych postów pod tym tagiem.

opis-bio-profilu-instagram

Biogram powinien być uwieńczone linkiem do bloga, fanpage na Facebooku czy strony internetowej, w który mogą klikać zainteresowani. Niewykorzystywanie tej możliwości jaką jest link w BIO (która kieruje ruch z Instagrama na swoją stronę) oznacza, że tracisz potencjalnie zainteresowane osoby, które chcą lepiej poznać Ciebie czy ofertę Twojej firmy.

Ustawienia prywatności

Istnieją dwa rodzaje kont na Instagramie – prywatne i publiczne.

Konto „prywatne” pozwala całkowicie zastrzec prywatność profilu. Wybierając ten rodzaj konta uniemożliwisz osobom z zewnątrz podejrzenie większości elementów Twojego profilu – w tym opublikowanych przez Ciebie zdjęć, listy obserwujących czy listy obserwowanych. Widoczna jest tylko nazwa profilu, zdjęcie profilowe i opis profilu (bio). Taki rodzaj konta to odpowiedni wybór dla osób ceniących sobie prywatność, natomiast z tej opcji nie powinny korzystać osoby chcące rozwinąć swój profil i zdobyć większe zasięgi.

Konto „publiczne” to idealny wybór dla osób, które nie chcą ograniczać się wyłącznie do grona swoich znajomych. Przy tych ustawieniach – osoby, które odwiedzą Twój profil będą miały podgląd udostępnianych przez Ciebie treści i dzięki temu szybko zdecydują, czy chcą zostać na Twoim profilu na dłużej. Oprócz tego nie będą musiały oczekiwać na zaakceptowanie ich do grona obserwujących, jak ma to miejsce w przypadku profili prywatnych. Wybierając profil publiczny – Twój Instagram rozwinie się nieporównywalnie szybciej.

Krok 2. Opracuj strategię twórczą dla swojego profilu

Zastanów się, dlaczego warto Cię obserwować. Upewnij się, że wiesz co masz do zaoferowania ludziom na Instagramie. By wnieść jakąś nową wartość – musisz dać swoim obserwującym coś, czego nie mogą znaleźć nigdzie indziej. Musi być to coś innego niż to, co oferujesz na swoim Facebooku, blogu, czy stronie internetowej.

Jeżeli tworzysz markę osobistą – systematycznie pytaj swoich obserwujących jakiego typu treści chcieliby zobaczyć więcej na Twoim profilu. Możesz również zapytać o ich zainteresowania i tworzyć treści na ich podstawie lub poprosić o opinię – w czym według nich jesteś dobry. Jeżeli masz nietypowe hobby lub podróżujesz – pokaż właśnie to. Dzięki temu pozyskasz na swoim profilu osoby o podobnych zainteresowaniach.

Jeżeli posiadasz profil biznesowy – korzystaj z Instagrama pokazując to, co kochasz w swoim biznesie i otaczającej go społeczności. Pokaż swoim obserwującym kilka ujęć „zza kulis”, aby pomóc im lepiej poznać i pokochać Twoją firmę. Pokaż dumę, jaką odczuwasz w stosunku do swojej marki. Jeśli prowadzisz profil restauracji, pokaż swojego szefa kuchni i nowe dania, zanim jeszcze zostaną wprowadzone do menu. Jeżeli wydaje Ci się, że jako właściciel kilkuosobowej firmy nie masz czym się chwalić na Instagramie – jesteś w błędzie. Każda marka jest unikalna – podziel się z Twoją audiencją niepozowanymi zdjęciami z biura, imprezami integracyjnymi czy zdjęciami lunchu. Rejestruj unikalną kulturę swoich pracowników i społeczności przy każdej okazji. Działając na Instagramie w oparciu o taką strategię – Twoja marka dynamicznie zyska na popularności.

Ciekawostka: według serwisu content marketing zdjęcia zawierające twarze otrzymują o 38% więcej polubień, a prawdopodobieństwo otrzymania komentarza jest o 32% wyższe. Staraj się więc publikować jak najwięcej zdjęć ludzi!

Po znalezieniu pierwszych odbiorców dowiesz się, jaki rodzaj treści działa w Twoim przypadku najlepiej. W tym celu wystarczy sprawdzić zaangażowanie obserwujących pod opublikowanymi postami. Unikaj publikowania na swoim profilu tego typu zdjęć, które charakteryzują się najmniejszym zaangażowaniem. Jeśli zauważysz więc, że zaangażowanie Twoich followersów zaczyna spadać w przypadku niektórych rodzajów wpisów – bądź elastyczny i zastąp je czymś nowym. Nieustanne dostosowywanie się do swoich odbiorców sprawi, że zaczniesz pozyskiwać ich w coraz bardziej dynamicznym tempie.

Krok 3. Zaplanuj wizualny styl swoich postów

Fundamentem sukcesu dużych profili na Instagramie jest indywidualny styl profilu i publikowanych na nim zdjęć. Eksperymentuj z perspektywą, kolorami i filtrami. Wypracuj swój własny, unikalny styl. Poświęć kilka minut na odpowiednią obróbkę zdjęć (np. w programie online Pixlr czy aplikacji VSCO) – pozwoli to Twojemu profilowi łatwiej zainteresować nowych obserwujących oraz utrzymać zainteresowanie tych obecnych. Trzymaj się wypracowanego stylu swojej marki i twórz treści oparte właśnie na nim.

Do tworzenia różnego rodzaju grafik na Instagramie możesz posłużyć się darmowymi, gotowymi szablonami dostępnymi na przykład w programie graficznym online Canva. Jest to świetne rozwiązanie przede wszystkim dla firm, które nie publikują zdjęć osobistych tak jak profile prywatne.

canva-grafiki-instagram-wypromujemy

Każdy post, który zamierzasz opublikować – wymaga weryfikacji pod kątem wizualnym. Posty nie powinny być publikowane „na ślepo”. Dlatego warto wcześniej sprawdzić, jaki układ zdjęć na profilu będzie prezentował się najlepiej. Z pomocą przychodzi darmowa aplikacja Preview, dzięki której jeszcze przed opublikowaniem zdjęć możesz przetestować różne układy. Ważne, by wpisy pasowały do siebie wizualne, zachowując jednocześnie swój niepowtarzalny styl profilu.

preview-aplikacja-instagram-wypromujemy

Krok 4. Ustal harmonogram publikacji w oparciu o statystyki profilu

Po ustaleniu odpowiedniej kolejności dodawania już przygotowanych zdjęć – warto jest opracować harmonogram ich publikacji. Planowanie publikacji na Instagramie jest niezwykle użyteczne z punktu widzenia użytkownika. Umożliwia ono stworzenie wpisów „na zapas”, a następnie ustalenie dla nich automatycznego harmonogramu publikacji. Wówczas czasochłonne, własnoręczne dodawanie wpisów na profilu nie jest konieczne. Istnieje wiele aplikacji do planowania postów na Instagramie. Warto skorzystać z aplikacji Later, który umożliwia opublikowanie do 30 zaplanowanych postów w ciągu miesiąca.

W jakiej godzinie najlepiej publikować posty? Nie ma uniwersalnej odpowiedzi. By odpowiedzieć na to pytanie – musisz lepiej poznać odbiorców swojego profilu. Możesz to zrobić w łatwy sposób – konfigurując na swoim profilu statystyki konta. Dzięki temu nie tylko dowiesz się ile osób tygodniowo odwiedza Twój profil i jaki jest jego zasięg. Poznasz również wiek, lokalizacje i płeć swoich obserwujących oraz dowiesz się, w jakich godzinach są oni najbardziej aktywni na Instagramie. Jeżeli będziesz publikował wpisy właśnie w tych godzinach – uzyskasz większe zaangażowanie Twojej widowni.

Podczas prowadzenia profilu z jednej strony musisz pamiętać o regularności publikowania wpisów, natomiast z drugiej strony nie możesz przesycić swoich followersów. Nie ma potrzeby publikowania 5 postów każdego dnia. Takie działanie będzie skutkowało tym, że większość osób obserwujących Twój profil nawet nie zdąży zauważyć tylu wpisów, przez co zaangażowanie pod zdjęciami spadnie. Optymalne wyniki wzrostu profilu można osiągnąć publikując jeden wpis dziennie. Trzeba natomiast pamiętać, że najważniejszy jest odpowiednio dobrany do tematyki i stylu Twojego profilu „content” (treść), dlatego przekładaj jakość wpisów nad częstotliwością ich publikacji.

 Krok 5. Dobieraj odpowiednie hashtagi

Nie ma lepszego sposobu na odkrycie Twojego profilu na Instagramie, niż hashtagi. Z założenia hashtag powinien nawiązywać do tematyki publikowanego zdjęcia. Hashtagi to słowa lub wyrażenia oznaczone symbolem # (np. #Starbucks), które umożliwiają zbieranie w jednym miejscu wszystkich treści z tym tagiem.  Osoby wyszukujące hashtag #Starbucks zobaczą wszystkie zdjęcia, które zawierają go w swoim opisie (od najnowszego).

Stosowanie hashtagów to podstawa. Bez tego – nikt poza znajomymi nie dotrze do Twojego profilu. Instagram pozwala na użycie aż 30 oznaczników (które można umieścić w opisie postu lub w bezpośrednio w komentarzu pod wpisem), jednak stosowanie byle jakich hashtagów mija się z celem. Dlaczego? Twój post powinien nawiązywać do hashtagów, którymi go opisujesz. Jeżeli Twoje treści nie dostarczyły tego, co obiecują hashtagi – najprawdopodobniej straciłeś okazję na pozyskanie nowego obserwującego. Dlatego staraj się dobierać popularne hashtagi, które jednocześnie są powiązane z tematyką wpisu. Im większy zasięg mają Twoje hashtagi – tym więcej osób odnajdzie Twoje treści.

Zapoznaj się także z artykułem, na temat skutecznego wykorzystywania hashtagów. Jeżeli chcesz dobrać hashtagi do kilku słów kluczowych, które opisują Twoje zdjęcie – warto skorzystać z narzędzia AutogramTags lub All-Hashtag.com.

Istnieje również wiele specyficznych dla Instagrama hashtagów, które znajdują się również na liście 100 najpopularniejszych Hashtagów. Na przykład #tbt jest powszechnie używany przez osoby wspominające chwile z przeszłości (czwartkowe wspomnienie, ang. throwback Thursday). Hashtagu #ootd (stylizacja dnia, ang. outfit of the day) z kolei warto użyć do zdjęć, na których prezentujesz ubiór. Inne typowe dla Instagrama hashtagi to #like4like lub #l4l (polubienie za polubienie ang. like for like) czy #follow4follow lub #f4f (obserwowanie za obserwowanie ang. follow for follow).

Czy hashtagi wystarczą? Nie. Powinieneś jeszcze przedstawić chociaż w kilku słowach – co chciałeś przekazać swoim odbiorcom publikacją tego wpisu. Dobrze skonstruowany opis ma istotny wpływ na odbiór postu.

Krok 6. Używaj lokalizacji i oznaczaj tyle, ile możesz

Najłatwiejszym sposobem na zdobycie obserwatorów lokalnych jest korzystanie z tagów geolokalizacyjnych, czyli oznaczanie miejscowości/miejsca, w której publikujesz. Szczególnie, gdy są one popularne.

Wpisy z lokalizacją charakteryzuje o 70% większe zaangażowanie, niż wpisy bez takiego oznaczenia. Według Iconosquare zaledwie 30-40% użytkowników korzysta z tagów geolokalizacyjnych.

Prezentujesz swoją stylizację na Instagramie, używając wcześniej wspomnianego hashtagu #ootd? W tym przypadku nie zapomnij również o oznaczeniu marek odzieżowych, w których zakupiłaś/eś strój. Dzięki temu z jednej strony unikniesz pytań obserwujących typu  „gdzie kupiłaś te spodnie”, a z drugiej strony uzyskasz dodatkowy ruch z zakładki „otagowane” na profilu sklepu. To samo rób w przypadku publikowania zdjęć z konkretnych, istniejących na Instagramie miejsc (np. restauracji).

Krok 7. Używaj Instagram Stories

Kolejnym kluczem do tego, jak osiągnąć sukces na Instagramie są rolki. Instagram Stories – o których pisaliśmy w pierwszym punkcie tego artykułu – sprawią, że Twój profil będzie wyglądał na bardziej aktywny. Stories już od chwili wprowadzenia stały się jedną z najważniejszych części platformy. Staraj się publikować przynajmniej kilka InstaStories dziennie. Warto używać w nich systematycznie dodawanych funkcji do zaintrygowania obserwujących. Są to m.in. naklejki, ankiety, naklejki z pytaniami i wiele innych. Dzięki nim uzyskasz jeszcze większe zaangażowanie ze strony obecnych followersów oraz przyciągniesz tych nowych.

Oprócz tego publikując grupowe zdjęcia na Instagram Stories – oznacz znajomych i poproś ich o to samo. Pozwoli to na dotarcie do kilka razy większej grupy odbiorców, którzy być może zainteresują się Twoim profilem.

Krok 8. Uzyskaj pomoc od influencerów

Wspomnienie Twojego konta na znanym profilu o podobnej tematyce jest jednym z najlepszych sposobów na zainteresowanie nowych obserwujących i szybki wzrost promowanego profilu. Znajdź profil z Twojej branży i zaproponuj wzajemną promocję (może to być nawet zwykła wzmianka w opisie). Nie masz nic do stracenia, a być może nawiążesz bardzo wartościową znajomość, która będzie owocna dla obu stron.

Wyszukiwarkę influencerów według kryterium liczby obserwujących lub ich zaangażowania, którzy działają w interesujących Ciebie branżach – znajdziesz tutaj.

Krok 9 – Promuj swoje konto na Instagramie na innych kanałach i grupach

Jeśli jesteś obecny także w innych mediach społecznościowych – warto jest udostępnić w nich link do swojego profilu na Instagramie. Jeżeli piszesz bloga lub masz stronę internetową – koniecznie umieść na nich link do swoich platform społecznościowych. Wykorzystaj wszystkie możliwości zaznaczenia swojej obecności na Instagramie. Takie działania pozwolą bardziej dynamiczne pozyskiwanie zaangażowanych obserwujących.

Do promocji możesz używać również grup na Facebooku, których tematyka jest związana z Instagramem. Umieszczając w nich link do swojego profilu – zainteresujesz nim wiele osób. Przykładowe grupy: Instagram Polska 139 000 osób, Instagram Polska v.2 – 54 000 osób.

Krok 10. Najważniejszy. Zadbaj o intensywną aktywność wśród osób zainteresowanych

Wysoka aktywność profilu jest kluczem do togo jak osiągnąć sukces na Instagramie. Musisz zacząć pokazywać swój profil innym i sprawić, by  mieli okazję na niego trafić. Dlatego twórz interakcje z osobami, które mogą być chociaż potencjalnie zainteresowane Twoim profilem. Dzięki nawiązaniu kontaktu – obserwujący z Twojej grupy docelowej będą mieli okazję dostrzec Twoją markę i zacząć ją obserwować.

Na pewno zauważyłeś, że gdy lubisz i komentujesz zdjęcia innych profili lub zaczynasz ich obserwować – na Twoim profilu również wzrasta aktywność oraz liczba osób Ciebie obserwujących. Wynika to z tego, że ludzie chcą się odwdzięczyć się tym samym. A teraz wyobraź sobie co dzieje się przy tysiącach interakcji każdego miesiąca. Twój profil w końcu zostaje zauważony i zwiększa się jego rozpoznawalność. Jak to zrobić?

Metoda 1. Osobiście prowadzona aktywność

Wejdź na podobne tematycznie profile (lub profile konkurentów czy ciekawych osób z branży) i twórz interakcje z osobami, które te profile obserwują. Jest to Twoja grupa docelowa. Zaobserwuj takie osoby, polub lub skomentuj ich zdjęcia. Inni użytkownicy dostrzegą Twój profil i zajrzą na niego. Jeżeli będzie ciekawy – pozostaną u Ciebie na dłużej, zaczynając Ciebie obserwować. Jednak pamiętaj o cofaniu obserwacji po kilku dniach – nie możesz dopuścić niekorzystnej wizerunkowo sytuacji, w której obserwujesz więcej osób, niż Ciebie obserwuje. Staraj się udzielać dziennie do kilkuset obserwacji i kilkuset polubień wpisów swoich potencjalnych odbiorców.

Metoda 2. Agencja Social Media

Nie chcesz tracić czasu? Istnieje na to rozwiązanie. Zamiast ręcznie inicjować setki interakcji dziennie – możesz oddelegować ten proces Agencji Social Media. Dzięki temu Twój profil będzie tworzył interakcje z wybraną przez Ciebie grupą odbiorców przez większość doby, a Ty nie poświęcisz na to ani minuty.

Jak to działa?

  1. Podajesz kilka najważniejszych hashtagów, pod którymi znajdują się Twoi odbiorcy – Twój profil będzie inicjował interakcje z osobami, które w przeciągu 24 godzin opublikowały wpis zawierający co najmniej jeden z tych hashtagów.
  2. Podajesz lokalizacje, pod którymi znajdują się Twoi odbiorcy – Twój profil będzie inicjował interakcje z osobami, które w przeciągu 24 godzin opublikowały wpis w wybranym przez Ciebie miejscowości, mieście lub kraju.
  3. Podajesz kilka profili Twoich konkurentów (lub ciekawych osób z branży) – Twój profil będzie inicjował interakcje z osobami, które obserwują podane przez Ciebie profile (a więc już są zaznajomione Twoją branżą).

Automatyzacja działań na Instagramie zwiększy aktywność Twojego profilu, a Ty zdobędziesz popularność i większe zasięgi. Interakcje zapewnią Twojemu profilowi od kilku do kilkunastu tysięcy odwiedzin profilu każdego miesiąca. Sam zdecyduj, w jaki sposób to wykorzystasz. Wypracowaną popularność najlepiej jest spieniężyć dzięki aplikacjom takim jak IndaHash czy WhitePress lub promując produkty oraz usługi swojej firmy.

Przykład.

Jesteś właścicielem salonu sukien ślubnych w Bydgoszczy i chcesz dotrzeć do nowych klientek na Instagramie. Założyłeś i odpowiednio skonfigurowałeś profil firmowy, dodałeś zdjęcia, ale Twój salon w dalszym ciągu obserwuje tylko kilkadziesiąt osób. Nie chcesz tracić kilku/kilkunastu godzin dziennie na utrzymywanie wysokiej aktywności Twojego profilu firmowego na Instagramie, dlatego oddelegowujesz ten proces Agencji Social Media.

Agencja każdego dnia inicjuje w imieniu Twojego profilu biznesowego interakcje z wybranymi przez Ciebie hashtagami (np. #ślub2019, #pannamłoda, #ślubnagłowie itd.) lub w wybranych lokalizacjach (np. większe miasta w obrębie 150 km od siedziby salonu, tj. Bydgoszcz, Toruń, Włocławek). Interakcje są tworzone również w stosunku do osób, które obserwują konkurencyjne salony sukien (a więc są zainteresowane Twoim produktem). Dzięki tak skonfigurowanej aktywności – profil salonu sukien ślubnych codziennie dociera do nowych klientek.

Jak osiągnąć sukces na Instagramie? Podsumowanie

Stworzenie imponującego profilu na Instagramie nie jest łatwym zadaniem. Na strategię rozwoju składa się wiele czynników, jednak najważniejszym jest wysoka aktywność profilu wśród wybranych społeczności na Instagramie.

Pamiętaj też o angażowaniu się w swoją strategię. Dołączaj do rozmów swoich obserwujących, odpowiadaj na ich pytania i czasem podziękuj tym najbardziej zaangażowanym, którzy regularnie komentują Twoje wpisy. Doceniaj swoich fanów i pamiętaj, że to dzięki nim masz możliwość zarabiania na swojej pasji.

Kliknij tutaj i sprawdź, jak korzystać z hashtagów, by docierać do nowych użytkowników.